Ara
  • Sezer Öztürk

Sezer Öztürk : "İdolüm Alex De Souza"

Güncelleme tarihi: 26 Ara 2019

Fenerbahçe'nin son dönemde gündemdeki ismi Sezer Öztürk, yaşadığı zor süreçten, beklentilerine bir çok konuda çarpıcı ifadeler kullandı.Fenerbahçe'nin kampına Emenike ile birlikte katıldığınız günkü hislerin nelerdi? Transfer oldum ama o süreci doya doya yaşayamadım. Malum süreçten dolayı zor günler geçirdim ama benim için o konu kapanmıştır. Herkesin bildiği gibi beraat ettim. Zaten çok saçma bir süreçti benim için, ama hayatta her zaman herşey istediğimiz gibi gitmiyor. Çok şükür, bu süreci en iyi şekilde atlattım.

Eski kaptan Alex De Souza'nın da sana destekleri var, özellikle twitter üzerinden. Bununla ilgili neler söylemek istersin? Sadece twitter üzerinden değil tabi ki, mesajlaşıyoruz da. Hatta Pendik maçı öncesi de mesajlaştık. Alex tartışılmaz. Benim örnek aldığım bir futbolcu. İdolüm diyebileceğim bir futbolcu ama bazen hayatta istemediğiniz şeylerle karşılaşabiliyorsunuz. Ona da Brezilya'daki yeni hayatında başarılar diliyorum.

İlk gol attığın karşılaşmadan sonra verdiğin röportajda "Ben bugün Fenerbahçe'ye geldim" dedin. Gerçekten böyle mi hissettin? Evet. Gerçekten öyle hissettim ve hala öyle hissediyorum. Ben bir şey söylediğim zaman gerçekten inanarak söylerim. Henüz başardığım birşey yok. İnşallah sezon sonunda takıma katkı vermiş ve istediklerimi yapmış bir Sezer olurum.

Attığın son gollerden sonra yaşadığın kötü süreç ve sakatlık sürecini atlatıp Fenerbahçe'ye ilk imza attığın zaman ki mental yapıya ulaştın mı? Kendi adıma üzülmedim. Daha çok ailem için ve böyle kötü bir olayda adımın geçmesine üzüldüm. Benim ismimin yaşanan olayda geçtiği konuşuluyor, fakat beraat ettiğim hiç konuşulmuyor. Türkiye'de adalet var. Kimse kimsenin babasının oğlu değil.

Takımın UEFA Avrupa Ligi'ndeki hedefleri hakkında neler söyleyeceksin? Bu gruptan 5 maçta 13 puan toplamak bence inanılmaz bir durum. Takımın kapasitesine bakacak olursak bence yarı final, final oynayacak kapasitedeyiz.

Yakın zamanda Galatasaray derbisi var. Sen nasıl bir maç bekliyorsun? Galatasaray bizle birlikte bu ligin en kaliteli takımlarından biri. Çok saygıdeğer hocaları ve futbolcuları var ama biz de Fenerbahçe'yiz. Çok güzel maç olacak ama o maça kadar daha önümüzde başka maçlarımız var. O maça kayıpsız gitmek istiyoruz.

Kayserispor karşılaşmasıyla ilgili neler düşünüyorsun? Kayserispor'un iyi bir kadrosu var. Hoca değişikliği de yaramış gibi gözüküyor. Kayserispor her zaman ciddiye alınması gereken rakiplerden biri.

Takımda en beğendiğin futbolcu kim? Takımda en beğendiğim futbolcu Moussa Sow. Fransa'da da çok başarılıydı. Sow'un gol atmasından ziyade takım için uğraş vermesi ve mütevazi olması çok hoşuma gidiyor. Onu gerçekten çok beğeniyorum.

4 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör